Zamknij

Odkrywali tajemnice Bornego Sulinowa

15.45, 14.10.2022 Źródło: Powiat Drawski Aktualizacja: 15.58, 14.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

W środę 12 października 2022 r. uczniowie klasy drugiej – oddziału przygotowania wojskowego kaliskiego liceum pod opieką wychowawcy – Pawła Łuczko i księdza Przemysława Gracka odwiedzili Borne Sulinowo.

Wyjazd był realizacją nagrody, którą uczniowie otrzymali za zdobycie pierwszego miejsca w ubiegłorocznym konkursie na patriotyczny wystrój klasy z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Na czas konkursu sala lekcyjna stała się pieczołowicie przygotowanym schronieniem dla Powstańców Warszawskich. Opłacało się zamienić salę na „bunkier”, gdyż właśnie podczas wycieczki uczniowie mieli okazję zwiedzić jeden z bunkrów Wału Pomorskiego na Górze Śmiadowskiej.

Nagroda ufundowana przez Radę Rodziców została wykorzystana na integrację klasy podczas zespołowej gry w paintball. Po zaciętej rywalizacji uczniowie skorzystali z gościnności gospodarza miejscowej Izby Muzealnej, Dariusza Czerniawskiego – „przyjaciela Liceum w Kaliszu Pomorskim”. Zwiedzili ekspozycję, o której opowiadał z pasją jej twórca i kierownik. Młodzież odwiedziła też wiele zakątków tego uroczego miasta. Poznała jego tajemnice i historie mieszkańców z różnych okresów w dziejach miasta. 

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

 

(Źródło: Powiat Drawski )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%