Zamknij

Najmłodsze talenty z marszałkowskim wsparciem

15:33, 09.06.2022 | Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Skomentuj
REKLAMA

Zakup instrumentów, akcesoriów lub możliwość uczestnictwa w kursach i warsztatach muzycznych pozwoli rozwijać się 54 młodym muzykom. Takie wsparcie często decyduje o tym, czy dziecko może realizować swoje pasje. Ogłoszono wyniki programu stypendialnego Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Janko Muzykant”.

To dziesiąta odsłona stypendium. W tym roku pula środków została zwiększona i wyniosła prawie 110 tys. zł i jest największa ze wszystkich dotychczasowych edycji. Ze wsparcia mogły skorzystać dzieci i młodzież w wieku szkolnym: od pierwszych klas podstawówki, po klasy maturalne.

- Od lat wspieramy najmłodszych muzyków. Udało się pomóc blisko 200 utalentowanym osobom. Cieszę się, że z programu skorzystają kolejni młodzi, zdolni artyści, którzy będą realizować swoją piękną pasję. Jestem pewien, że wśród tegorocznych laureatów ponownie znają się osoby, które swoją przyszłość zawodowo zwiążą z muzyką – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

W tegorocznej edycji wsparcie trafi do 54 młodych osób w wieku od 7 do 19 lat. Są wśród nich mieszkańcy m.in. Przyjezierza, Morynia, Goleniowa, Kalisza Pomorskiego, Szczecina, Mielna, Mieszkowic, Nowogardu, Barlinka, Stargardu czy Koszalina. Środki stypendialne przeznaczone zostaną m.in. na zakup instrumentów: gitary elektrycznej, skrzypiec, pianina, klarnetu, akordeonu, saksofonu oraz akcesoriów, a także na opłacenie kursów i warsztatów muzycznych. Maksymalne wsparcie dla jednej osoby to 3 800 zł.

Wnioski mogli składać sami zainteresowani z pomocą opiekunów, jak też przedstawiciele szkół lub środowisk twórczych.

(Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%