Zamknij
REKLAMA

Kradzież paliwa. Obława i pościg za 22 - latkiem. Bardzo długa lista zarzutów

21.01, 28.09.2022 mł .asp. Justyna Siwarska Aktualizacja: 21.05, 28.09.2022
Skomentuj Zdjęcie: Policja Stargard
REKLAMA

Stargardzcy policjanci po pościgu zatrzymali 22- latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna dokonał kradzieży paliwa na kilku stacjach benzynowych. Ponadto okazało się, że kierował samochodem pod wpływem środków odurzających i posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Policjanci ustalili, że tablice rejestracyjne, na których poruszał się 22- latek zostały skradzione od innego pojazdu. Mężczyzna został zatrzymany, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

W sobotę dyżurny stargardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na kilku stacjach benzynowych kierowca BMW dokonał kradzieży paliwa. Informację o poszukiwanym pojeździe i jego numerach rejestracyjnych przekazał wszystkim patrolom w powiecie stargardzkim.

Około 2:30 w nocy z soboty na niedzielę policjanci ze stargardzkiej prewencji na ul. Szczecińskiej w Stargardzie zauważyli poszukiwany pojazd. Mundurowi od razu podjęli interwencję. Mimo wydanych przez funkcjonariuszy poleceń do zatrzymania się, kierowca jechał dalej. Do pościgu dołączyły kolejne policyjne patrole. Mężczyzna uciekając popełnił szereg wykroczeń stwarzających realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Po kilku kilometrach pościgu mężczyzna został zatrzymany na ul. Wyszyńskiego w Stargardzie. Jak się później okazało 22-latek posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto prowadził pojazd będąc pod wpływem narkotyków na kradzionych tablicach rejestracyjnych. Nieodpowiedzialny kierowca od razu trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(mł .asp. Justyna Siwarska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%