Zamknij
REKLAMA

Zatrzymany przez CBA wiceburmistrz Nowogardu z zarzutem żądania i przyjmowania korzyści o charakterze seksualnym

09.13, 25.08.2022 PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Zatrzymany mężczyzna jest jednym z dwóch zastępców burmistrza Nowogardu Roberta Czapli, obowiązki pełni od 24 września 2021 r. Nadzorująca śledztwo CBA Prokuratura Regionalna w Szczecinie wniosła do sądu o trzymiesięczny areszt dla wiceburmistrza.

Zatrzymanemu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w środę zastępcy burmistrza Nowogardu (Zachodniopomorskie) postawiono zarzuty żądania i przyjmowania korzyści o charakterze seksualnym - dowiedziała się w czwartek PAP.

Zespół prasowy CBA poinformował w czwartek PAP, że zatrzymania dokonali funkcjonariusze szczecińskiej delegatury Biura. Przeszukali też szereg miejsc, m.in. mieszkanie zatrzymanego, siedzibę Urzędu Miejskiego w Nowogardzie oraz biura Zarządu Budynków Komunalnych w tym mieście.

Agenci szukali dokumentów oraz nośników danych z informacjami związanymi z śledztwem. Znaleźli też amunicję do broni palnej, na którą zatrzymany nie miał zezwolenia - zaznaczył zespół.

"Zatrzymanego doprowadzono do prokuratury, gdzie został mu ogłoszony zarzut żądania korzyści osobistej o charakterze seksualnym, a wobec jej odmowy, przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa. Nadto usłyszał kolejny zarzut w związku z przyjmowaniem korzyści osobistej o charakterze seksualnym w związku z pełnioną funkcją" - powiedział PAP zespół.

Zarzucono mu też posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia - zaznaczył w rozmowie z PAP zespół prasowy CBA.

[ZT]1756[/ZT]

W środę zatrzymanie wiceburmistrza przez CBA potwierdził rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie prok. Marcin Lorenc. Informując o zarzutach korupcji wobec zatrzymanego zaznaczył, że sprawa rozwija się i planowane są w niej kolejne czynności.(PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ mark/

 

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%