Zamknij
14:34, 26.04.2024
Jak co roku przed sezonem wakacyjnym kołobrzescy radni rozpatrywali uchwałę dotyczącą sezonu kąpielowego i wykazu kąpielisk, planowanych na obszarach morskich przyległych do granic miasta.
17:03, 24.03.2024
Będzie obowiązkowym punktem przystankowym w drodze nad morze. To wieża widokowa w Wolinie, której budowa stanowiła element większego projektu rewitalizacji infrastruktury publicznej. Ma ponad 30 metrów wysokości, a z niej rozpościera się panorama m.in. na Zalew Szczeciński.
11:03, 06.03.2024
TPN prowadzi monitoring ruchu turystycznego na podstawie sprzedanych biletów wstępów na szlaki. Do statystyk dolicza się również osoby zwolnione z opłat za wejście, czyli np. mieszkańców gmin powiatu tatrzańskiego oraz posiadaczy Karty Dużej Rodziny.
12:30, 03.03.2024
Jak wskazują władze parku, opłaty za bilety przeznaczane są na tworzenie i utrzymanie infrastruktury turystycznej, obsługę mobilnych toalet, sprzątanie i remonty szlaków oraz wymianę oznakowań traktów. Te fundusze są także wydawane na cele edukacyjne parku oraz na ochronę przyrody. Ponadto, 15 proc. wpływów z opłat za wstęp jest przekazywane na działalność ratowniczą Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
15:02, 23.02.2024
„Chyba wiosna już się zbliża, bo zakwitł wawrzynek wilczełyko. W tym roku stało się dość wcześnie, ale zdarzyło się kiedyś, że i w styczniu w moim ogródku zakwitła stokrotka. Gdy patrzymy na to, co dzieje się w przyrodzie, to trzeba się liczyć z tym, że wiosna zawita wcześniej niż zwykle. Pytanie tylko, czy spadnie jeszcze śnieg, co zawsze może się jeszcze wydarzyć, i jakie poczyni spustoszenie w budzącej się przyrodzie” – powiedział PAP Maciej Mażul.
14:19, 07.02.2024
Niewątpliwie to wspólna kąpiel w Bałtyku była kulminacyjnym i najbardziej widowiskowym momentem wszystkich minionych zlotów morsów i ma być nim również w 21. edycji tej międzynarodowej imprezy. Miłośnicy morsowania wskoczą do morza w południe, 11 lutego. Zanim to nastąpi organizator zlotu, Centrum Kultury w Mielnie, zapowiedziało, sporo atrakcji dla uczestników.
20:29, 21.01.2024
Biebrzański PN istnieje od 30 lat - jubileusz wypadał jesienią 2023 r., ale wciąż trwają jubileuszowe obchody. Chroni, należące do najcenniejszych w Europie, obszary bagienne. Jest ostoją wielu rzadkich gatunków ptaków wodno-błotnych, także łosia.
15:49, 12.01.2024
Od 13 do 28 stycznia ferie będą mieć uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego.
21:46, 31.12.2023
Jasnogórscy paulini tradycyjnie pod koniec grudnia przedstawiają sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku. Jak wynika z przekazanych przez nich danych, w ciągu minionych 12 miesięcy do Częstochowy przybyło blisko 3,6 mln pielgrzymów, podczas gdy w 2022 r. było ich ok. 2,5 mln. Jak wynika z jasnogórskich statystyk, w 2019 r. sanktuarium w Częstochowie odwiedziło 4,4 mln wiernych. Najmniej w ostatnich latach pielgrzymów było w 2020 r. - niespełna milion.
11:17, 29.12.2023
Nadleśniczy Nadleśnictwa Srokowo Zenon Piotrowicz powiedział PAP, że leśnicy mają już projekt platformy i wszelkie niezbędne zgody budowlane. „Przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu na zbudowanie platformy wewnątrz bunkra Hitlera” – powiedział PAP Piotrowicz i dodał, że ma nadzieję, że w nadchodzącym sezonie turystycznym zwiedzający „Wilczy Szaniec” będą już mogli korzystać z nowej atrakcji.
13:00, 10.12.2023
Wysokie koszty prowadzenia działalności, obłożenie poniżej oczekiwań, duża konkurencja i rosnąca popularność zagranicznych wyjazdów - właściciele obiektów noclegowych w Polsce kończą rok z mieszanymi uczuciami. Jedni planują ucieczkę do przodu i inwestycje w wyższy standard, inni rozważają zwolnienia lub nawet zamknięcie interesu. Nastroje przedstawicieli branży na koniec roku zbadał największy polski portal turystyczny - Nocowanie.pl.
16:56, 25.10.2023
Polacy wkraczali w epokę niewoli narodowej doświadczeni klęską Insurekcji Kościuszkowskiej w 1794 r. Losy jej naczelnika, ciężko rannego pod Maciejowicami i uwięzionego w twierdzy Pietropawłowskiej Tadeusza Kościuszki, wydawały się tożsame z losami całego narodu. Równocześnie tworzyła się idea bohatera bezinteresownie poświęcającego się w walce o wolność. „Chociaż Kościuszko poniósł klęskę, wskazał drogę walki o wolność poprzez zbiorowy wysiłek całego narodu i to stało się jego testamentem politycznym. Tę kościuszkowską myśl ideowo-polityczną podejmą Polacy, podrywając się co pokolenie do walki o odbudowę państwa” – pisał o zrywie narodowym z 1794 r. Andrzej Zahorski w książce „Trzy powstania narodowe” (S. Kieniewicz, A. Zahorski, W. Zajewski, 1992).
15:05, 07.08.2023
Zakończył się trzeci etap budowy jednej z głównych regionalnych tras rowerowych w woj. zachodniopomorskim. Nowe odcinki Starego Kolejowego Szlaku powstały na terenie gmin: Białogard, Karlino, Będzino, Świeszyno i Mielno. Wynoszący blisko 7 mln zł udział w tej inwestycji miała Unia Europejska.
12:04, 19.07.2023
W lipcu na nadmorskiej promenadzie w Świnoujściu trwa szczyt sezonu. Widać tłumy turystów ? najczęściej rodziny, seniorzy, pary w średnim wieku. ?Większość mówi po niemiecku. Gdyby nie złotówki i polskie nazwy ulic, można by pomyśleć, że jest się po niemieckiej stronie promenady? ? opisuje OZ i podkreśla, że ?polskie wybrzeże Bałtyku stało się wiodącym punktem turystycznym dla Niemców w Polsce?.
12:15, 15.07.2023
Na polach Grunwaldu w sobotę przed południem jest kilkanaście tysięcy ludzi i wciąż dojeżdżają kolejni. Wiele osób zajęło miejsca na wzgórzu, które jest naturalnym amfiteatrem do oglądania rekonstrukcji bitwy. Od słońca ludzie osłaniają się m.in. parasolami. Na miejscu są zespoły ratownictwa medycznego, już pomagały osobom, które zasłabły. Osoby, które są na polach Grunwaldu otrzymują SMS-y z RBC z ostrzeżeniem o upale.