Gorąca linia

Masz ciekawą informację? Napisz!

Styl życia, ciekawostki

Co trzecie dziecko w Polsce skarży się na pogorszenie wzroku. Warto temu zaradzić jeszcze przed pierwszym dzwonkiem

2021-08-26 08:26

Druga połowa sierpnia to dla wielu dzieci i rodziców czas przygotowań do nowego roku szkolnego. Warto pamiętać, że podręczniki i przybory nie wystarczą do sprawnej nauki.

Więcej

Kieszonkowe dla kilkulatka to bardzo dobre narzędzie edukacji ekonomicznej

2021-08-26 08:00

Niewielkie kwoty dawane już 6 – 7-letnim dzieciom uczą je gospodarować własnymi pieniędzmi, kształtują świadomość ekonomiczną, odpowiedzialność konsumencką i rozwijają ducha przedsiębiorczości

Więcej

Aplikacja na telefon dla pacjentów z ZZSK i ŁZS, która ma być asystentem w zarządzaniu chorobą

2021-08-19 11:11

Choroby zapalne stawów stanowią istotny problem zdrowotny i społeczny. Zbyt późno i niewłaściwie leczone prowadzą do upośledzenia sprawności i kalectwa oraz wykluczenia społecznego.

Więcej

Rekrutacja na kierunek lekarski na Uczelni Łazarskiego zakończona

2021-08-13 06:43

Uczelnie kształcące w Polsce przyszłych lekarzy na brak kandydatów na studia nie narzekają. Z danych rekrutacyjnych wynika, że medycyna jest wciąż w czołówce najbardziej obleganych kierunków studiów na polskich uczelniach.

Więcej

Serwis Zdrowie PAP: Cykl webcastów dotyczących diagnostyki i leczenia zatorowo-zakrzepowego

2021-07-15 18:16

Serwis Zdrowie Polskiej Agencji Prasowej zaprasza na cykl trzech webcastów, podczas których zaproszeni eksperci przybliżą najważniejsze kwestie związane z powstawaniem zakrzepów i zatorów, zarówno w kontekście powikłań po przebytej chorobie COVID-19, jak i w innych jednostkach chorobowych.

Więcej

Jak przetrwać falę upałów radzą kardiolog i ratownik wodny

2021-06-18 16:33

Przed nami fala upałów. Termometry mają pokazać w weekend nawet do 35 st. C. Kardiolog zaleca, aby m.in. pić dużo wody, zrezygnować ze słodkich napojów, a sport uprawiać i pielić ogródek tylko rano lub wieczorem.

Więcej

Moda w zgodzie z naturą

2021-06-15 09:00

Czy możemy wygladać modnie i jednocześnie ograniczyć negatywny wpływ mody na środowisko? Kampania „Noś ubrania dłużej wodę zostaw naturze” – udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Więcej

KGHM: wirtualna wyprawa do podziemnego miasta wyrusza w Polskę

2021-06-02 18:49

Wirtualna wyprawa do podziemnej kopalni oraz hut miedzi, multimedia, gry, ciekawostki i inne atrakcje – KGHM Polska Miedź S.A świętuje 60-lecie, zapraszając na mobilną wystawę o przeszłości i przyszłości wydobycia i przeróbki miedzi.

Więcej

Dzień Dziecka z „Fundacją PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb”

2021-06-01 16:36

Dzień Dziecka to szczególne święto najmłodszych, które zawsze powinno być pełne radości. Z tej okazji „Fundacja PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb” zrealizowała akcję dla chorych i potrzebujących dzieci.

Więcej

Szybkie, skuteczne, bezpieczne. Testy LOMINA są już dostępne!

2021-04-30 15:06

Szwajcarskie, certyfikowane testy serologiczne na przeciwciała koronawirusa SARS-COV-2 firmy LOMINA AG, są już dostępne w sieciach: Auchan, Kaufland, Netto, Dino, Super-Pharm oraz w dobrych aptekach w całej Polsce.

Więcej

Najnowsze komentarze

Dyliżansem do Kalisza Pomorskiego
Widać zasada małpy z brzytwą już dzi...
~Aneta
Dyliżansem do Kalisza Pomorskiego
Ostatnia sesja rady dostepna na YouTube,...
~Frodo