Zamknij

Duże zmiany w aptekach! Już od 1 lipca nowa...

08:19, 17.06.2022 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Z początkiem lipca wejdą w życie spore zmiany w aptekach w całej Polski. Dotyczy to zmian na liście leków refundowanych. Co dokładnie się zmieni? 

Zmiany w lekach refundowanych wejdą w życie 1 lipca. Jak podaje rynekzdrowia.pl w projekcie pojawia się wiele nowości, w tym zupełnie nowe programy lekowe. 

Lista leków refundowanych

 

Jak informuje Łukasz Kuczera dziennikarz Wirtualnej Polski, osoby cierpiące na migrenę przewlekła zyskają dwa programy leczenia, na liście leków refundowanych pojawią się również preparaty dla rzadkiej choroby Castelmana.

Nowe refundowane medykamenty to Sylvant (siltuximabum) - w leczeniu pacjentów z idiopatyczną wieloogniskową chorobą Castlemana, Prevymis (letermowir) - w zapobieganiu reaktywacji cytomegalowirusa (CMV), Aimovig (erenumabum) - w profilaktycznym leczeniu chorych na migrenę przewlekłą, Ajovy (fremanezumabum) - w profilaktycznym leczeniu chorych na migrenę przewlekłą, Xgeva (denosumabum) - w zapobieganiu powikłaniom kostnym u pacjentów onkologicznych.

Znajdą się tam również Inrebic (fedratynib) - w programie leczenia mielofibrozy pierwotnej oraz mielofibrozy wtórnej w przebiegu czerwienicy prawdziwej i nadpłytkowości samoistnej oraz Rinvoq (upadacitinibum) - w leczeniu aktywnej postaci reumatoidalnego zapalenia stawów i młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów, leczeniu aktywnej postaci łuszczycowego zapalenia stawów oraz aktywnej postaci zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa. 

Sytuacja aptek niewiele się zmieni? 

Jak wyliczyła firma Grant Thornton w Polsce ubywa aptek. W ciągu ostatnich trzech lat w kraju ubyło aż 1800 placówek. 

Wiele z działających natomiast ledwo wiąże koniec z końcem. Zaległości aptek, jak wylicza Krajowy Rejestr Długów, to aż 82,8 mln zł. Nowa lista leków refundowanych, zdaniem money.pl, nie zmieni znacząco ich sytuacji. 

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%