Zamknij

Zatrzymali kierowcę. W alkomacie zabrakło skali

18:28, 08.06.2022 | Policja Zachodniopomorska
Skomentuj
REKLAMA

06 czerwca około godziny 17:00 oficer dyżurny myśliborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym osobowym Volvo, który został ujęty w trakcie wyjazdu z parkingu na stacji paliw Auto-Port w Renicach. 

Policjanci ustalili, że mężczyzna który spożywał wcześniej alkohol wsiadł za kierownicę swojego volwo zaparkowanego na parkingu stacji i ruszył by z niej odjechać.  

Gdy całą tę sytuację zobaczył 26-letni mężczyzna,  podbiegł do samochodu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Tym sposobem uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę. O fakcie tym powiadomiła policję kobieta, która również była światkiem zajścia.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego zbadali stan trzeźwości 44-latka. Jakież było ich zdziwienie gdy po wykonanym badaniu okazało się, że w urządzeniu, za pomocą którego sprawdzono stan trzeźwości zabrakło skali. Należy dodać, że zakres badania na urządzeniu to 6 promili. Okazało się, że mężczyzna chciał kierować swoim pojazdem mając ponad 6 promili alkoholu w swoim organiźmie.

Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. 

Dzięki obywatelskiej postawie świadka zdarzenia, udało się uniknąć bardzo przykrych konsekwencji dla kierującego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji.

asp. szt. Jacek Poleszczuk

(Policja Zachodniopomorska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%