Zamknij

Uczniowie w Szczecinie morsowali w basenie rozstawionym na boisku szkolnym

20.44, 24.11.2022 PAP Aktualizacja: 20.48, 24.11.2022
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Inicjatywa polega na rozpropagowaniu, przybliżeniu dzieciom morsowania, jako formy budowania odporności organizmu, która nie wymaga żadnych środków finansowych, farmakologii, po prostu siłami natury i własnego ciała" - przekazał w czwartek dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Szczecinie Krzysztof Ponikowski.

Na boisku Szkoły Podstawowej nr 8 im. Młodych Europejczyków w Szczecinie ustawiono ogrodowy basen napełniony wodą i lodem. Chętni uczniowie, za zgodą rodziców, mogli spróbować swoich sił i w ten sposób uczcić przypadający w czwartek Międzynarodowy Dzień Morsa.

Od trzech sezonów w Szkole Podstawowej nr 8 działa Szkolny Klub Morsów. Jak poinformował dyrektor "najmłodsze dzieci jakie zaczynały to były dzieci z zerówki". Regularnie, co niedzielę, szkolne morsy spotykają się na miejskim kąpielisku.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

"Te młodsze łatwiej nauczyć, bo dla nich to jest jakaś forma zabawy. Starsze, już trochę inaczej spędzają czas wolny" - podkreśla Ponikowski.

Jak dodaje zalet z morsowania w młodym wieku jest wiele, to m.in. "mniejsza ilość infekcji, mniejsza liczba dni wolnych w szkole, poprawa samopoczucia i takie dowartościowanie, bo te dzieci wiedzą, że robią coś szczególnego, bo ich rówieśnicy nie wejdą do wody o temp. 3 st. C w temp. powietrza minus 5".

Zorganizowany w czwartek happening był sposobem na uczczenie Międzynarodowego Dnia Morsa. Na boisku Szkoły Podstawowej nr 8 ustawiono ogrodowy basen. Wypełniło go 4,5 tys. litrów wody, a jej temperatura wyniosła 7 stopni C.

[ZT]2245[/ZT]

W szkolnym morsowaniu udział wzięło około pięćdziesięcioro uczniów. Wszyscy uczestnicy w nagrodę otrzymali gorąca czekoladę, a Ci którzy wytrzymali minimum minutę również możliwość jednorazowego zwolnienia z ustnej odpowiedzi lub kartkówki na dowolnym przedmiocie.

"Wytrzymałem minutę. Zrobiłem to, żeby dostać gorąca czekoladę i +niepytajkę+. Nie wiem jeszcze kiedy ją wykorzystam, ale pewnie będzie to na języku angielskim. Było warto" - powiedział jeden z uczniów.

Nagroda dla morsów ważna jest do końca roku szkolnego.(PAP)

Autorka: Małgorzata Miszczuk

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%