Zamknij

„Niskie Podatki” startują 1 lipca

13:27, 20.06.2022 | Izba Administracji Skarbowej
Skomentuj Izba Administracji Skarbowej
REKLAMA

Jedną z głównych zmian, jakie wprowadza ustawa, jest obniżka stosowanej w pierwszym przedziale skali progresywnej stawki z 17 proc. do 12 proc. W ustawie przywrócono także częściowe odliczenie składki zdrowotnej dla przedsiębiorców oraz możliwość powrotu do rozliczenia poprzez skalę podatkową przez przedsiębiorców, którzy wybrali podatek liniowy lub ryczałt. Znika także ulga dla klasy średniej, ale w rozliczeniu rocznym urząd skarbowy wybierze dla podatników korzystniejszą formę rozliczenia, uwzględniając tę ulgę lub zmienione od lipca zasady.

W programie znalazło się wiele prorodzinnych zmian. Ustawa zmienia zasady opodatkowania osób samotnie wychowujących dzieci poprzez przywrócenie możliwości wspólnego rozliczania się z dziećmi. Ponad pięciokrotnie rośnie limit zarobków, jakie może uzyskać dziecko bez utraty preferencji podatkowych przez rodziców aż do 16 061,28 zł w 2022 r. Ustawa poszerza również katalog dochodów dziecka, które nie podlegają doliczeniu do dochodów rodziców,o rentę rodzinną.

Zmiana przepisów oznacza większe zapotrzebowanie naszych klientów na informację. Przygotowaliśmy wiele możliwości kontaktu z nami w sprawie „Niskich Podatków”. Eksperci z naszych urzędów poprowadzą szkolenia podatkowe online, uruchomiliśmy specjalne numery informacyjne, a kto się chce z nami spotkać osobiście - zapraszamy na wojewódzkie spotkania informacyjne 27 czerwca w Izbie Administracji Skarbowej w Szczecinie – mówi Robert Muszyński, dyrektor IAS.

Online

Regionalne szkolenia online. Niezależnie od tematu szkolenia, na każdym spotkaniu eksperci z KAS udzielą informacji o zbliżających się zmianach w przepisach. Najważniejsze webinary, w całości poświęcone „Niskim podatkom” odbędą się:

28 czerwca (wtorek) od 10:00 - dla przedsiębiorców

29 czerwca (środa) od 10:00 - dla płatników

Wystarczy kliknąć w link spotkania na stronie http://www.zachodniopomorska.kas.gov.pl żeby uczestniczyć w spotkaniu. Bez rejestracji i nieodpłatnie.

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa organizują także centralne webinary. Terminy spotkań na stronie www.podatki.gov.pl/niskiepodatki

Wszelkie informacje nt. zmian oraz formularz kontaktowy na poświęconej temu tematowi stronie http://www.podatki.gov.pl/niskiepodatki.

Telefonicznie

Infolinia Krajowej Informacji Skarbowej

Osobiście

Bezpłatne spotkania informacyjne 27 czerwca (czwartek) w Szczecinie, w siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Krakowie, ul. Roosevelta 1,2. Eksperci z Izby oraz ZUS będą odpowiadać na pytania w dwóch turach: od 9:00 do 10:30 oraz od 17:00 do 18:30

KAS zachęca klientów, który chcą zasięgnąć informacji osobiście w US, do rezerwacji wizyty za pośrednictwem usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”.

(Izba Administracji Skarbowej)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%