Zamknij
REKLAMA

11 listopada rusza piąta edycja akcji "Polak z Sercem"

16.58, 03.11.2022 PAP Aktualizacja: 17.00, 03.11.2022
Skomentuj PAP
REKLAMA

W poprzedniej edycji ponad 200 młodych wolontariuszy z całej Polski zebrało ponad 100 tys. zł. Zakupiono dary, które trafiły do najuboższych - poinformowali autorzy komunikatu przekazanego w czwartek PAP przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Rusza piąta edycja akcji "Polak z Sercem" - charytatywnej inicjatywy pomocy Polakom na Litwie, Białorusi i Ukrainie. W jej ramach od 11 do 20 listopada zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy przed kościołami i na ulicach polskich miast.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Poinformowali, że 11 listopada w wyznaczonych punktach wielu miast Polski do 20 listopada będzie można złożyć dary dla potrzebujących - produkty żywnościowe z długim terminem przydatności, środki czystości, artykuły szkolne i wiele innych.

W tym roku część środków finansowych zostanie również przekazana na organizację wyjazdu dla ubogich młodych na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

Wesprzeć potrzebujących można także wrzucając ofiarę do puszek, nad którymi będą czuwać wolontariusze.

[ZT]2124[/ZT]

Pomoc będzie możliwa również wirtualnie - poprzez eDaromat na stronie www.polakzsercem.pl da się zrobić zakupy dla potrzebujących bez wychodzenia z domu.

Wskazano, że istnieje również możliwość bezpośrednich wpłat na konto zbiórki lub wysyłając SMS o treści KRESY na numer 72052 (2,46 zł z VAT). Na stronie internetowej akcji ruszą również ogłoszenia, które pozwolą wesprzeć konkretną potrzebę drugiego człowieka.

"Strona internetowa www.polakzsercem.pl umożliwi zapisy na dyżury modlitewne dla wszystkich, którzy chcą pomagać duchowo" - czytamy w komunikacie.

Patronatem honorowym akcją "Polak z Sercem" objęli: Konferencja Episkopatu Polski, Jan Dziedziczak, pełnomocnik rządu do spraw Polonii i Polaków za granicą, abp Mieczysław Mokrzycki metropolita lwowski, bp Adam Bab, delegat KEP ds. KSM i senator Maria Koc. Partnerami wydarzenia są: Caritas Polska, Caritas Lwów, Caritas Grodno, KBO ŚDM i Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

Projekt finansowany jest ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.

Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży - organizacja powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 1990 r. KSM działa w 31 polskich diecezjach i zrzesza 9 tys. młodych ludzi. Głównym zadaniem KSM jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan, a także uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego.(PAP)

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ mhr/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%