Zamknij
REKLAMA

Para prezydencka zachęca do wsparcia akcji Caritas Dzieciom

09.40, 29.08.2022 PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

W liście skierowanym do uczestników kampanii Caritas Dzieciom para prezydencka stwierdziła, że "dla uczniów początek roku szkolnego to powrót do zajęć lekcyjnych, ale też czas radosnych spotkań, rozmów i zabaw z długo niewidzianymi koleżankami i kolegami".

Caritas od lat wspiera dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej - podkreśliła para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda informując o swym udziale w kampanii Caritas Dzieciom i zachęcając do włączenia się w tę akcję.

"Wciąż jeszcze puste zeszyty i dzienniki ocen zachęcają do starań o dobre wyniki w nauce oraz inne osobiste osiągnięcia, tworzące drogę ku spełnieniu marzeń. Niestety, nastrój ten nie udziela się rodzicom i opiekunom niektórych uczniów polskich oraz goszczących w naszym kraju dzieci z ogarniętej wojną Ukrainy. Tornistry, plecaki, podręczniki i przybory szkolne to skumulowane wydatki, z którymi mogą sobie nie poradzić" - podkreśliła para prezydencka.

Zwrócili przy tym uwagę, że Caritas "od lat wspiera dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, a uczestnicy kampanii Caritas Dzieciom przywracają uśmiech na twarzach tysięcy uczniów".

"Ufamy, że Państwa solidarność i empatia również w tym roku umożliwią zakup szkolnych wyprawek dla tych, którzy naprawdę potrzebują pomocnej dłoni. Niech uczniowie, którzy na co dzień doświadczają niedostatku, rozpoczną nowy rok szkolny spokojnie, z nową energią i optymizmem. (...)Pomóżmy rozproszyć te obawy" - czytamy.

[ZT]1787[/ZT]

Para prezydencka poinformowała, że także uczestniczy w tej akcji. "My także włączamy się w tę inicjatywę i gorąco Państwa do tego zachęcamy. Radości i satysfakcji z pomagania nie da się zastąpić niczym innym. Dziękujemy za hojność i otwarcie na potrzeby tych, wobec których los okazał się mniej łaskawy" - napisała para prezydencka.

Caritas Dzieciom to program wsparcia dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej obejmujący m.in. organizację wypoczynku dla dzieci i młodzieży, wsparcie edukacyjne, codzienną opiekę w placówkach świetlicowych. (PAP)

autor: Mateusz Mikowski

mm/ mok/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%