Policjanci ze szczecineckiej "patrolówki" zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o zniszczenie 5 samochodów. Łączna kwota strat oszacowana przez właścicieli to prawie 9 tysięcy złotych. Za zniszczenie mienia mieszkańcowi powiatu białogardzkiego grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (28.03.2021r.) nad ranem dyżurny szczecineckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Kopernika młody mężczyzna kopie w zaparkowane pojazdy. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.

Dzięki pozyskanym informacją od świadków policjanci ustalili rysopis mężczyzny oraz kierunek i miejsce, gdzie świadkowie po raz ostatni widzieli mężczyznę. Już po kilkunastu minutach, mundurowi zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podejrzanego.

22-latek został zatrzymany. Jak ustalili śledczy, podejrzany może odpowiadać za zniszczenie 5 samochodów. Wartość start oszacowana przez właścicieli, to prawie 9 tysięcy złotych.

Podczas czynności policjanci zabezpieczyli przy mężczyźnie narkotyki, a policyjny narkotester wykazał, że w chwili popełnienia przestępstwa znajdował się on pod działaniem marihuany.

Zatrzymany mieszkaniec powiatu białogardzkiego najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzuty zniszczenia mienia oraz posiadania narkotyków. Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tekst: asp.Anna Matys Zdjęcie: Tomasz Jasyk [Magazyn Regionalny]