Dziś oficjalnego zakończenia XVI Halowych Mistrzostw MSWiA w Piłce Nożnej „Mielno 2019” dokonał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jarosław Pasterski.

Od lat mistrzostwa obejmuje honorowym patronatem Komendant Główny Policji.

W tym roku do walki o najlepsze miejsca i tytuły stanęło 17 drużyn z całej Polski. Sportowe zmagania rozpoczęły się w środę.

Drogą sportowej eliminacji, w myśl zasad fair play, z gry odpadały kolejne drużyny. Mecz finałowy był na wysokim i wyrównanym poziomie.

Końcowe wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – drużyna z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej
II miejsce – drużyna z Komendy Głównej Policji
III miejsce – drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w ŁodziPodczas Mistrzostw jury wyłoniło także Najlepszego Zawodnika, którym został funkcjonariusz KGPSP. Drużyna reprezentująca KWP w Lublinie otrzymała Puchar Fair Play. Indywidualnie za sportową postawę na boisku Najlepszym Bramkarzem uznano policjanta z KWP w Kielcach. Królem Strzelców został policjant z KGPSP.

Nagrody dla zwycięzców wręczał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jarosław Pasterski i Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów Województwa Zachodniopomorskiego Marian Boguszyński.

Zwycięskie drużyny oraz wyróżnieni zawodnicy zostali nagrodzeni upominkami, pucharami i medalami.

Podziękowań i oklasków nie zabrakło również dla Pana Henryka Wawrowskiego, który z piłkarskimi rozgrywkami jest związany od samego początku, od 16 lat.

Wszystkim biorącym udział w rozgrywkach drużynom gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów.