Województwo zachodniopomorskie ma z czego być dumne. 93 nauczycieli z tego regionu zgłosiło prace swoich wychowanków do konkursu w drugiej edycji programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Zadanie konkursowe polegało na zorganizowaniu w szkole Dnia Głośnego Czytania oraz przygotowaniu dekoracji uświetniającej wydarzenie. Szkoła ze Staniewic otrzymała od Biedronki nagrodę główną w postaci 3000 zł na uzupełnienie księgozbioru biblioteki szkolnej.

Z całego kraju do konkursu Biedronki napłynęło blisko 3,5 tys. zgłoszeń.

Wyniki województwa zachodniopomorskiego
Do konkursu Biedronki z całego kraju zgłosiło się 3480 klas. Jednym z 15 laureatów została Szkoła Podstawowa w Staniewicach. W ramach nagrody głównej otrzyma ona od Biedronki aż 3000 zł na zakup wymarzonego księgozbioru do szkolnej biblioteki. Dodatkowo 11 klas z regionu otrzymało wyróżnienia. Do wyróżnionych szkół zostaną przesłane upominki rzeczowe w postaci maskotek Słodziaków, długopisów ze Słodziakami, książek o przygodach Słodziaków, kalendarzy dla nauczycieli na rok 2020 oraz dyplomów i certyfikatów potwierdzających udział w wydarzeniu.

W skali całego kraju w drugiej edycji konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” wzięło udział 3480 klas z 2239 szkół podstawowych. To oznacza, że ponad 50 000 dzieci zaangażowało się w konkurs Biedronki. Do programu zgłosiło się 6397 nauczycieli. Ponad 500 nauczycieli z tego grona wraz ze swoimi wychowankami w ramach realizacji zadania konkursowego zasadziło prawdziwe drzewa w przyszkolnych ogródkach. Pełna lista szkół nagrodzonych oraz wyróżnionych w konkursie, wraz z galerią prac uczniów, znajduje się na stronie internetowej: https://szkolneprzygodyslodziakow.pl/.


O konkursie pisaliśmy tutaj - "Magia Słodziaków dociera do tysięcy polskich szkół"