Nad powiatem wałeckim pojawił się policyjny dron wykorzystywany przez policję zachodniopomorską. Podczas trzy godzinnej akcji policjanci ujawnili 21 wykroczeń, w tym 10 związanych z ignorowaniem znaku „STOP” na niestrzeżonym przejeździe kolejowym.

Ostatnio zachowania kierowców poruszających się przez powiat wałecki rejestrował policyjny dron. W trakcie trzygodzinnej akcji policjanci ujawnili aż 21 wykroczeń, gdzie 10 związanych było z ignorowaniem znaku „STOP, umieszczonym przy niestrzeżonym przejeździe kolejowym, 9-to korzystanie, podczas kierowania z telefonu, 1- przekroczenie dozwolonej prędkości przez kierującego, który dwukrotnie zignorował zasady bezpieczeństwa. Kierowca audi najpierw zlekceważył znak "STOP", po czym poruszał się prędkością 103 km/godz. w terenie zabudowanym, gdzie znak drogowy wskazuje dozwoloną prędkość do 50 km/ godz. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu dokument prawa jazdy. Nie obyło się bez mandatu i punktów karnych.Operatorzy drona współpracowali z patrolem policji, który kilkadziesiąt metrów za rondem zatrzymywał wskazany pojazd. Nagranie z urządzenia zarejestrowało między innymi lekceważenie zasad na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscu, gdzie dochodziło do wypadków drogowych w tym śmiertelnych. Ostatni miał miejsce w styczniu tego roku.

Nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazali się także miłośnicy jednośladów. Jednak nie brakowało takich kierowców, którzy wiedzą, że bycie kierowcą to odpowiedzialność za siebie, swoich pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Nowe narzędzie w rękach policjantów zachodniopomorskich pozwoli na cykliczne monitorowanie terenu całego województwa, w tym powiatu wałeckiego.

Pamiętajmy! Podstawowym warunkiem, aby nasza podróż zakończyła się szczęśliwie, jest stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Znak B20 zwykle jest umieszczony tam, gdzie wyjazd z danej drogi jest szczególnie niebezpieczny.