Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego wraz z dzielnicowymi z Komisariatu Policji w Resku uniemożliwili jazdę 35 – letniemu mieszkańcowi Reska, który kierował samochodem marki VW Passat pod wpływem alkoholu , posiadając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierującemu pobrano krew do badań , gdyż jego zachowanie wskazywało , że mógł on być pod wpływem narkotyków.

W dniu 1 września około godziny 16:00 w miejscowości Ługowina 35 – letni mieszkaniec Reska kierując samochodem marki VW Passat nie zatrzymał się do kontroli drogowej pomimo wydawanego przez umundurowanych funkcjonariuszy Policji polecenia zatrzymania pojazdu, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych.

Kierowca Passata zatrzymał się dopiero po tym, jak policjant oddał trzy strzały ostrzegawcze oraz zablokowano drogę radiowozem.Okazało się, że mężczyzna kierował w stanie po użyciu alkoholu wyrażonym wynikiem 0,22 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu oraz pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym. Sprawca został osadzony do wyjaśnienia w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.