Policjanci z grupy „SPEED” z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali niebezpiecznie poruszającego się kierowcę na drodze S-11. Kierujący pojazdem Audi jechał bardzo szybko nie zwracając uwagi na obowiązujące ograniczenia prędkości. Samochód pędził prawie 250 km/h.

Policyjna kontrola zakończyła się skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie i zatrzymaniem prawo jazdy.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Nadmierna prędkość lub niedostosowanie jej do panujących warunków na drodze, niesie za sobą zagrożenie nieopanowania pojazdu, a w konsekwencji spowodowania wypadku. W istotny sposób wpływa ona także na rozmiar obrażeń uczestniczących w zdarzeniu osób. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, w Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku powołano zespół "SPEED".

W miniony czwartek szczecineccy policjanci z grupy „SPEED” patrolowali drogę S-11 nieoznakowanym radiowozem BMW z videorejestratorem. Policjanci nie mogli uwierzyć w wyczyny kierującego audi, którego prędkość wyniosła 247 km/h. Ta przejażdżka kosztowała nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymaniem prawo jazdy i skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie.

247 km na godz. to rekord prędkości na szczecineckich drogach, chociaż słowo „rekord” nie bardzo tu pasuje. Kojarzy się ono bowiem z czymś, co jest godne podziwu. W tym wypadku mamy jednak do czynienia po prostu z głupotą i brakiem wyobraźni.

Tekst: asp. Anna Matys