Biedronka po raz kolejny aktywnie włącza się w obchody ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” to już druga edycja konkursu organizowanego przez sieć, skierowanego do szkół podstawowych, którego głównym celem jest zachęcanie uczniów do codziennego czytania. Tym razem ważnym przesłaniem akcji jest również edukacja ekologiczna najmłodszych.

15 zwycięskich placówek otrzyma od Biedronki po 3 tys. zł na zakup nowych książek do szkolnych bibliotek, a 500 klas – wyróżnienia i wyjątkowe nagrody dla uczniów. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 15 listopada!

„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” to inicjatywa skierowana do wszystkich szkół podstawowych w Polsce[1]. Każda z nich otrzymuje od sieci Biedronka bezpłatne pakiety konkursowe. Nauczyciele znajdą w nich pomysły na urozmaicenie zajęć nauki czytania i scenariusze lekcji dla klas I, II i III, przygotowane przez doświadczonych metodyków, zgodnie z podstawą programową.

"Magia tej akcji działa od samego początku jej istnienia. Trzy dotychczasowe książki o Gangu Słodziaków trafiły do tej pory do ponad 2 milionów polskich domów – to najlepszy dowód na to, że przygody Słodziaków wyjątkowo przypadły do gustu najmłodszym czytelnikom. Wiemy, że czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację, dlatego tak mocno promujemy tę formę spędzania czasu. Druga edycja konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” ma jeszcze bardziej zachęcić najmłodszych do samodzielnego odkrywania literatury" - Dorota Wrotek-Gut, dyrektor ds. komunikacji marketingowej w sieci Biedronka.Cała Polska zaczytana

40 000 nauczycieli oraz 6 tysięcy klas – to krótkie podsumowanie pierwszej edycji „Szkolnych Przygód Gangu Słodziaków” sieci Biedronka. Nauczyciele uczestniczący w programie ocenili go na piątkę z plusem. Podkreślali także, że materiały edukacyjne były ciekawe, przydatne na zajęciach, a także wyjątkowo dobrze odbierane przez uczniów. Biedronka, rozpoczynając kolejną edycję konkursu, zachęca wszystkie szkoły do włączenia się w tę inicjatywę, aby w taki właśnie sposób świętować w całej Polsce Dzień Głośnego Czytania.

Czytać zawsze warto! A co zrobić, by wygrać?

Aby wziąć udział w konkursie należy:
1.Zarejestrować się na stronie www.szkolneprzygodyslodziakow.pl i pobrać scenariusze lekcji oraz wydarzenia szkolnego.
2. Stworzyć wraz z uczniami dekorację sali/klasy zawierającą Magiczne Drzewo Słodziaków (powinno być zrobione z materiałów nadających się do recyklingu lub faktycznie zasadzone przez dzieci), prezentującą siłę dziecięcej wyobraźni. Następnie wykorzystać tę dekorację w trakcie obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków w klasie lub wspólnie z całą szkołą.
3. Od 27.09 do 15.11.2019 do godziny 17:00 wysłać relację z Dnia Głośnego Czytania oraz zdjęcia dekoracji stworzonej przez uczniów klasy poprzez formularz dostępny na stronie www.szkolneprzygodyslodziakow.pl.

Wymarzony księgozbiór w Twojej szkolnej bibliotece

Każda z 15 zwycięskich szkół otrzyma dofinansowanie na zakup nowego księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości 3 000 zł oraz nagrody dla dzieci i nauczycieli. Wygrani sami zdecydują o tym, jakie książki znajdą się na półkach ich bibliotek. Ponadto Biedronka przygotowała również wyróżnienia dla 500 klas.

Więcej szczegółów na temat konkursu „Szkolne Przygody Słodziaków” oraz jego regulamin można znaleźć na stronie www.szkolneprzygodyslodziakow.pl. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 13 grudnia 2019 roku.