Trudno o biały puch za oknem, ale dla młodych sportowców to żaden problem. Zima boiska nie zaśnieżyła, mimo to I Zimowa Olimpiada Sportowa klas I-III Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie się odbyła.

5 lutego br. w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Wałeckiej w Czaplinku spotkali się wszyscy uczniowie klas I-III, by wspólnie przystąpić do zawodów sportowych. Celem zajęć było rozwijanie sprawności motorycznej dzieci, propagowanie różnych form aktywności fizycznej, kształtowanie nawyku właściwego współzawodnictwa oraz integrowanie w społeczności szkolnej.

Na wzór olimpijskich tradycji ceremonia otwarcia rozpoczęła się od „wniesienia ognia” i przemarszu drużyn. Następnie najmłodsi uczniowie zaczęli zmagać się z zimowymi dyscyplinami.Dzieci ubrane w kolorowe, sportowe stroje uczestniczyły w różnych konkurencjach sportowych takich jak: slalom gigant, narty Małysza, letnie opony, lepimy bałwana, szalone saneczki, zabawa na stoku, lodowa piłka nożna czy gra w unihokeja.

Wszyscy świetnie się bawili, okrzykami i dopingiem zagrzewali swoje drużyny do wygranej.

Na zakończenie olimpiady każda klasa otrzymała puchar oraz dyplom za wspaniałą postawę sportową, nagradzając własny wysiłek i pozostałych drużyn brawami.

Tekst: Paula Woźniak- Skwarek