Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają przyczynę i okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło na trasie pomiędzy miejscowościami Barwice – Czaplinek.

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 40-letni rowerzysta, którego potrącił kierowca.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj (23.11.2020r) po godz 18.00 na prostym odcinku drogi na trasie pomiędzy miejscowościami Barwice – Czaplinek w rejonie skrzyżowania do miejscowości Przybkówko, w powiecie szczecineckim.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca pojazdem marki Opel Meriva, mijała się z innym pojazdem po czym w ostatniej chwili zauważyła leżący na jezdni rower i znajdującą się w jego pobliżu osobę. Po mimo próby ominięcia rowerzysty doszło do zderzenie w wyniku którego mężczyzna zmarł na miejscu.Cyklista ubrany w ciemną odzież nie miał na sobie kamizelki odblaskowej. W chwili zdarzenia 18-letnia kierująca była trzeźwa.

Przyczynę i szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone śledztwo.

Policja apeluje! Na drodze panują trudne warunki zwłaszcza po zmroku, dla swojego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa innych pamiętajmy o odblaskach! Ten mały gest ma wielkie znaczenie na drodze! Świętujmy razem dzień odblasków każdego dnia!

Tekst i zdjęcie: asp. Anna Matys