Policjant w sobotę nad ranem, wracając swoim samochodem po służbie do domu zauważył, pojazd osobowy, którego kierowca wykonuje niebezpieczne manewry na krajowej dziesiątce. Kierujący osobówką o „mały włos” nie wjechał wprost pod pojazd ciężarowy, a w konsekwencji podróż zakończył na chodniku biegnącym wzdłuż drogi. Funkcjonariusz wybiegł ze swojego auta aby sprawdzić co się stało.

Okazało się, że za kierownicą tejże osobówki siedzi nietrzeźwa kierująca. Ilość spożytego alkoholu uniemożliwiała z nią kontakt. Policjant poinformował o zdarzeniu dyżurnego jednostki policji w Wałczu, który wysłał na miejsce patrol pełniący służbę. Kobieta została zatrzymana.

Urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości pokazało u niej wynik ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mieszkance powiatu wałeckiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do 10 lat.

Spostrzegawczość i szybka reakcja policjanta przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwej kierującej, która swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mogła doprowadzić do tragedii na drodze.

Policjanci każdego dnia w swojej służbie spotykają się z przykładami postaw godnych naśladowania, gdzie inni kierowcy poprzez reagowanie i czujność, udowodniają swój społeczny sprzeciw i walkę z nietrzeźwymi kierowcami.

Pamiętajmy! Nietrzeźwy kierowca, to śmiertelne zagrożenie na drodze.