Policjanci krośnieńskiej drogówki w trakcie prowadzonych kontroli prędkości w miejscowości Radnica koło Krosna Odrzańskiego, sprawdzili prędkość jadącego w ich kierunku pojazdu marki volvo. Jak się okazało, kierujący nie dostosował się do obowiązujących ograniczeń i prowadził auto o 22 km/h szybciej niż powinien. W związku z ujawnionym wykroczeniem, funkcjonariusz dał kierowcy znak do zatrzymania się, a następnie przystąpił do kontroli drogowej.

Mężczyzna za przekroczenie prędkości zostałby ukarany mandatem karnym w wysokości 100 złotych i 4 punktami karnymi, jednak chciał inaczej załatwić sprawę. 32-latek, chcąc uniknąć odpowiedzialności zaproponował wręczenie policjantom korzyści majątkowej w wysokości 200 złotych, za odstąpienie od jego ukarania.Funkcjonariusze uprzedzili mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem, o czym jak się okazało był świadomy.

32-latek został zatrzymany do wyjaśnienia.

Podczas przesłuchania usłyszał zarzut złożenia policjantom obietnicy wręczenia korzyści majątkowej, w zamian za odstąpienie od ukarania mandatem karnym. Zgodnie z kodeksem karnym, czyn ten zagrożony jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto 32-latek odpowie także przed sądem za popełnione wykroczenie drogowe.

Tekst: podkomisarz Justyna Kulka Zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN REGIONALNY]