5 września na terenie CSWL Drawsko odbył się kolejny etap najważniejszej imprezy sportu samochodowego w Polsce rajdu Wysoka Grzęda Baja Poland 2020.

Poligon w Drawsku Pomorskim okazał się w sobotę nieprawdopodobnym wyzwaniem. Ulewa, która przeszła nad bazą wojskową o poranku, a potem co i rusz padający deszcz sprawiły, że trasa z piaszczystej zmieniła się w błotnistą. Kałuże rozlały się w małe jeziora, a przejazd przez bród okazał się de facto przeprawą przez rzekę.

Kluczowa była technika jazdy, umiejętne przejeżdżanie śliskich zakrętów, a także unikanie zbędnego ryzyka. I to na dystansie aż 172,31 km, które trzeba było pokonać dwukrotnie.Po drawskim etapie liderem rajdu został Stephane Peterhansel jadący samochodem Mini All4Racing i dowiózł zwycięstwo już do końca imprezy.

Wysoka Grzęda Baja Poland od lat przyciąga zawodników z różnych części świata i ścigających się różnorodnymi pojazdami.

To nie tylko runda Pucharu Świata FIA, ale też jedna z eliminacji Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych oraz czempionatów i pucharów z Polski i Czech w sporcie samochodowym i motocyklowym.

Rajdy Baja Poland od lat odbywają się na terenie poligonu drawskiego, a organizatorzy imprezy każdorazowo mogą liczyć na wsparcie ze strony Dowództwa CSWL Drawsko.